Laser tulowy – opis technologii
Laser tulowy to innowacyjny laser, który ze względu na charakterystykę długości fali 1927nm i sposób działania znalazł szerokie zastosowanie w dermatologii i medycynie estetycznej. W ciągu ostatnich kilku lat laser tulowy stał się docenianą i cieszącą się wieloma pozytywnymi opiniami technologią wśród ekspertów w zakresie laseroterapii. Laser tulowy sprawdza się doskonale w redukcji zmian pigmentacyjnych jak również w zabiegach odmładzających i przebudowujących skórę. Jest optymalnym rozwiązaniem do leczenia zmian pigmentacji podstawnej warstwy naskórka, w której występują duże ilości melanocytów i melaniny.
Wskazania:
- zwiotczenie skóry
- usuwanie zmarszczek
- leczenie zmian barwnikowych
- redukcja melasmy i przebarwień
- potrzeba poprawy elastyczności, wygładzenia, jędrności
- odmłodzenie skóry
- uszkodzenia słoneczne
- blizny potrądzikowe
- nieprawidłowa tekstura skóry
- plamy starcze
- piegi
- przebarwienia pozapalne
- tonowanie skóry (wybielanie)
Kiedy pojawia się efekt i jak długo się utrzymuje?
Innowacyjna technologia zastosowana w laserze sprawia, że widoczne efekty można zaobserwować już po dwóch zabiegach. Z upływem czasu efekty przybierają jeszcze bardziej na sile. Następuje przebudowa skóry i poprawa jej elastyczności – trwa to w okresie do około 8 tygodni po zabiegu.
Zazwyczaj zalecamy wykonanie serii ok. 3 zabiegów, w ok. 30-dniowych odstępach. Liczba rekomendowanych zabiegów w serii i ich częstotliwość może różnić się w zależności od wyjściowego stanu skóry pacjenta, tempa jej regeneracji, rodzaju schorzenia i celu laseroterapii.
Najlepsze rezultaty osiągniecie Państwo po indywidualnej konsultacji ze specjalistą.
Jakie są zalecenia i działania niepożądane?
Ryzyko powikłań i niepożądanych skutków ubocznych wzrasta wraz z niestosowaniem się do zaleceń specjalisty. Należy pamiętać o unikaniu kontaktu z promieniowaniem UV przed zabiegiem laserowym (zarówno w postaci naturalnego słońca, jak i solarium), a także o niestosowaniu leków i ziół o działaniu światłouczulającym – może to zwiększyć ryzyko poparzenia skóry podczas zabiegu. Po zabiegu skóra powinna zostać dokładnie zabezpieczona przed działaniem promieni UV przy pomocy kremów z wysokimi filtrami. Przez okres kilku tygodni należy też bardzo delikatnie pielęgnować skórę i unikać wykonywania agresywnych zabiegów kosmetycznych np. peelingów. Pełną listę zaleceń poznamy jednak podczas wizyty konsultacyjnej u specjalisty.
Czy zabieg jest bolesny?
Zaleca się nałożenie na 20 minut przed zabiegiem kremu znieczulającego.
Znieczulenie stosowane do zabiegu laserem umożliwia przeprowadzenie go w warunkach komfortowych dla pacjenta.
Trzeba jednak zaznaczyć, że odczuwanie bólu jest kwestią bardzo indywidualną, dlatego leczenie laserowe może powodować u wybranych pacjentów mniejszy lub większy dyskomfort.
Przeciwwskazania:
- ciąża i okres karmienia piersią
- nowotwory skóry
- aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe skóry
- świeża opalenizna
- stosowanie samoopalaczy i kremów samoopalających
- oparzenia
- choroby skóry
- stosowanie leków światłouczulających;
- niedawno wykonane peelingi;
- przyjmowanie ziół światłouczulających (skrzyp, dziurawiec, nagietek).